KediRussian Blue - Mavi Rus Kedisi kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan bulunamadı.

Russian Blue - Mavi Rus Kedisi

Mavi Rus Kedisi tahmin edilenin aksine o kadar hırçın yapıları yoktur. Ve diğer adı Russian blue’dur. Adından da anlaşıldığı gibi anavatanı Rusya’dır. Çok güzel kürk yapılarına sahip olup, diğer kedi cinslerine oranlar daha parlak ve yumuşak yapısı vardır. Bu kedinin en iyi özelliği bebeklere karşı duyduğu sinerji ile sahiplerini ve etrafındakileri çok şaşırtır. İlk olarak Rusya’da bulunan bu cins kediler zamanla tüm dünyaya yayılmıştır.

Bu cins kedi çok uysal ve aile ortamına uygun davranışlar sergilemektedir. Onun için en çok aileler tercih eder. Kıskançlık huyları yok denecek kadar azdır. Bu yüzden evdeki başka hayvanlarla iyi anlaşırlar. Aynı zamanda oldukça da zeki hayvanlardır. Zekalarını kendi özgün isteklerinde kullanırlar.

Bilindiği gibi melezleşmiş kedilerde genetik hastalık oldukça fazladır. Fakat Mavi Rus Kedisinde bu durum yok denecek kadar azdır. Sahiplenecek kişilerin,  bu bilgi ile içleri ferahlamıştır.

Mavi Rus Kedisi Özellikleri

Mavi Rus Kedisi Özellikleri arasında en çok sevileni mavi tonuna yakın grimsi kürkleridir. Normal kedilerden biraz daha parlak ve yumuşaktır. O sebeple çok dikkat çeker. Küçükken göz renkleri sarı tonlardayken büyüdükçe esas yeşil rengini alır. Uzun bıyıkları ve ince uzun kuyrukları vardır. Ayrıca yüz hatlarında geniş ve uzundur.

Kiloları normal olarak seyreder. Boyları vücut yapılarında olduğu gibi uzundur. Ve çok atletik yapıya, kaslı iskelet sistemine sahiptirler.

Yaşam süreleri genellikle 12-17 yıl aralığında değişiklik gösterir. Buna bağlı olarak ne kadar özenli ve düzenli yaşar ise o kadar uzun ömürlü sağlıklı yaşar.

Mavi Rus Kedisi Beslenme ve Bakımı

Mavi Rus Kedisi Bakım ve Beslenme konusunda son derece dikkatli davranılması gerekir. Aksi durum ile kedinin sağlığı bozulabilir. Veteriner hekimlerce uygun aşılama takvimi oluşturmak gerekir. Ve bu takvime harfiyen uyulmalıdır. Beslenme gündelik olarak tükettiği enerji miktarına eşit olursa, onlar için daha iyi olur. Çünkü böylelikle kilo almazlar.

Tırnak bakımında oldukça önemlidir. Çünkü kedilerin uzun tırnakları kırıldığında canlarını acıtabilir. Uygun büyüklükte tırnak makası ile düzenli olarak tırnak kesimi yapılmalıdır. Aksi halde hem canları yanacak hemde eşyalara zarar verme ihtimali doğacaktır.

Narin yapıları sayesinde düzenli bir bakım rutinine ihtiyaçları vardır. Tüylerinin neredeyse her taranmak isteyebilirler. Ama cilt olarak yıpranmalara karşı haftada 2 kez yumuşak bir fırça ile taranması daha doğru olacaktır.

Russian Blue - Mavi Rus Kedisi Fiyatları

Mavi Rus Kedisi Russian Blue Fiyat bilgisi 2023 yılında  en az 2.000 TL ile başlayıp 5.000 TL ‘ye kadar artmaktadır. Bunun en temel özelliği bakımı, secere, renk, yaş aşı durumu nasıl beslendiği ve sağlık durumudur. Küçük hallerinin daha uyguna gittiği söylenir ancak yalnış bilgidir yavrusu daha değerlidir . 

Mavi Rus Kedisi Yavru İlanları

Mavi Rus Kedisi Russian Blue Yavruları büyük hallerine göre daha güzel ve tatlıdır. Çocuklarla arası iyi enerjik oyuncu kedi ırkıdır. Bu türler yavru iken çok tatlıdırlar. Bu sayede daha çok tercih edilirler. Büyük kedilerden tek farkı gözlerinin sarı oluşudur. Onun haricinde diğer tüm özellikleri aynıdır.

https://patinolsun.com/