Yavru köpekler kuru mamaya nasıl ve ne zaman başlanır?

Yavru köpekler kuru mamaya nasıl ve ne zaman başlanır?

Sütten kesme döneminde, yeni doğmuş yavru köpeklerinizi kuru mamaya alıştırmak için, birkaç tane yavru köpek mamasını, sıcak su ile ıslatılarak, biraz soğuduktan sonra , yatağının kenarına bırakılabilirsiniz. Yalnız mamayı kesinlikle süt ile ıslatmayınız. Eğer mamayı hemen yemiyorsa, ön patilerinin ucuna ufak bir parça ıslatılarak yumuşatılmış mamayı bırakınız, yavru köpekleriniz, onu yalamaya yeltenecek ve böylece tadına ve kokusuna alışacaktır. Islatılmış mamayı yediğinde, yanlarına ayrıca bir kap kuru mama koyabilirsiniz ve yavru köpeklerinizi, kuru mama yemeye teşvik etmek için ıslatarak verdiğiniz mama miktarını azaltabilirsiniz. Fakat her zaman mamanın yanında köpeklerinizin erişebileceği temiz ve taze su bulundurmalısınız.

Yavru köpekler kuru mamaya nasıl ve ne zaman başlanır sorusundan sora yavru köpeklerimizi kuru mama yemeye nasıl alıştırabiliriz sorusu gelir.

Köpekleri kuru mama yemeye nasıl alıştırabiliriz?

Bazı köpekler, kuru mama daha uygun ve hesaplı olmasına rağmen yaş mamayı tercih edebilmektedir. Köpeğinize kuru mamayı ilk verişinizde, yaş mamanın içine az miktarda karıştırarak azar azar vermenizi tavsiye ederiz. Genelde kuru mama ile hiç beslenmemiş köpeklerde, kuru mamanın yapısı alışılmadık gelebilmektedir, bundan dolayı ilk denemede kuru mamayı reddederlerse endişelenmeyin. Ayrıca, köpeğinizi, kuru mamaya alıştırmak için biraz ılık su ile yumuşatabilirsiniz, fakat bunu asla süt ile yapmayınız. Veya bir iki tane kuru mamayı ana yemekten önce, elinizle ödül olarak verebilirsiniz. Köpeğiniz birkaç tane kuru mama yedikten sonra ana yemekte yaş mama ile karıştırarak verebilirsiniz. Kuru mama tek başına kalana kadar yaş mama ile karıştırdığınız kuru mama oranını yavaş yavaş artırabilirsiniz.Unutmayın yaş mama tuvaletinin daha ymuşak olmasına neden olabilir.

https://patinolsun.com/