KöpekCavalier King Charles kategorisinde 3 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Cavalier King Charles Yavru ilanları

Cavalier King Charles  Özellikleri ve Bakımı

Cavalier King Charles Spaniel orta boylu, kemikli ve zarif duruşu olan oyuncak bir spanieldir. Oyuncu, eğlenceli, zeki ve sevecen kucak köpeği olarak hayatımızda yer alırlar. Cavalier King Charles küçük beden yapısıyla, spaniel sorunun çalışkan yapısını korumaktadır. Yürüyüşü ve hareketleri özgür ruhunu ve zarifliğini belli etmektedir. İpeksi, hafif dalgalı ve orta uzunlukta tüyleri vardır. Ayak bölgesindeki uzun tüyleri bu cinsin ayırt edici özelliklerindendir. Bu ırk kısaca Cav, Cavies adlarıyla da bilinir. Nazik, tatlı, asil, sevgi dolu ve heyecanlı halleriyle insanların ilgisini ve sevgisini kazanıyor.

Cavalier King Charles Karakter Özellikleri

Cavies öncelikle asil ve etkileyici dış güzelliğiyle ve karakter özellikleriyle her geçen gün popülerliği artan bir ırktır. Oyuncak ırkının nazik ve dikkatli yanı ile Spaniel ırkının canlılığı ve atletikliğini bedeninde birleştirmiştir. Güzel yüzü, yuvarlak gözleri tatlı bakışları, nazik ve sevgi dolu yapısıyla karşısındaki insanları büyüleyen bir köpektir.

Cavalier King Charles sahibiyle, sevdikleriyle vakit geçirmekten çok hoşlanır. Sahibinin ufak bir ilgisi ve bakışıyla çok mutlu olurlar. Onların mutlulukları, heyecanla sallanan kuyruklarından da belli olur. Her fırsatta kucağınıza çıkmak için hamle yapabilirler. Sevdikleriyle ve genel olarak insanlarla temas kurmaktan çok hoşlanırlar. Göz teması kurduğunuzda, hemen sizi selamlar asla utangaç ve çekingen değillerdir. Cavies uzaktan bile kendisini sevdiğinizi anlarsa, tek bir komutunuzla yanınıza gelip kucağınıza çıkabilirler.

Genel olarak çocuklar, yabancılar, köpekler ve diğer evcil hayvanlarla da çok iyi anlaşırlar. Oldukça uyumlu bir köpektir. Yabancılara karşı da sıcakkanlıdır. Yabancı insanlara karşı uzak, çekingen ve utangaç davranışlar sergilemez. Çocukları çok sever, iyi anlaşır ve oyun arkadaşı olurlar. Çocuklara karşı yüksek tolerans sahibidir ve çocuklu ailelerin rahatlıkla tercih edebileceği bir ırktır. Genel olarak evcil hayvanlarla iyi anlaşırlar hatta kedilere karşı da toleransı da oldukça yüksektir. Ancak yinede her duruma karşı, çocuklarla, evcil hayvanlarla ve yabancı kişilerle Cavies’i gözetiminiz altında bir araya getirmenizi öneririz.

Bu ırk sevilmeyi ve sevmeyi çok sever. O yüzden uzun süre yalnız kalmak, ilgi görmemek onları çok üzer ve davranış bozukluklarına yol açar. Ailesine ve sevdiklerine bağlıdır, onlarla oyun oynamak zaman geçirmek en çok keyif aldıkları şeylerdir. Arkadaş canlısı, sadık ve her daim yanınızda olacak bir dosttur.

Eğitilmesi kolay bir ırktır. Zeki yanıyla, ilgisi canlı tutulduğu ve çaba gösterildiği zaman kısa sürede eğitimlerini tamamlayabilirsiniz. Şımarık yetiştirilmemesi, itaat eğitimini alması çok önemlidir.  Eğitimlerde devamlılık, tutarlılık ve sabır göstermeniz gelişimleri için önemlidir. Dışarıda sosyalleşmesi de onların eğitim sürecini olumlu etkileyecektir. Onlar insanlarla oyun oynamayı, gezmeyi seven dışa dönük ve sosyal bir ırktır. Doğru ve iyi bir liderlik yaptığınız sürece, sizin yanınızdan ayrılmayan sadık ve itaatkar bir köpek olacaktır.

Dışarıya yürüyüşler ve egzersiz için çıktığınızda her ne kadar söz dinleyen uyumlu bir köpek olsa da köpeğinize tasma takmalısınız. Gelişmiş av köpeği yanıyla bir şeylerin peşinden koşmak, bir şeyleri kovalamak onları çok mutlu eder. Kaşla göz arasında, yanınızdan ayrılması mümkündür. O yüzden bahçeli bir evde yaşıyorsanız güvenlik önlemlerini ona göre almalı ve dışarı çıktığınızda da tasma ile gezintilerinizi yapmalısınız.

Havlama eğilimi orta derecedir ve yabancılara karşı sıcakkanlıdır. Kapınıza gelen yabancılara havlayabilir ya da havlamayabilir, bu tamamen onun ruh haline bağlıdır. Bu yüzden çok iyi bir bekçi köpeği olmayacaktır. Tabi nadir de olsa bir bekçilik konusunda usta olan Cav köpekleri de vardır. Yine de her zaman kusursuz bir bekçilik sergilemesinin mümkün olmadığını bilerek ona göre tedbirlerinizi almalısınız.  Ayrıca apartman hayatına az havlayan yapısı, orta seviyedeki egzersiz ihtiyacı ve insanlarla olan iyi ilişkisiyle kolaylıkla uyum sağlarlar.

Cavalier King Charles Spanil erken eğitimler ve sosyalleştirmelerle birlikte daha iyi huylara sahip bir arkadaş olması mümkündür. Kucak seven, kucağınızdan inmek istemeyen, herkesle iyi anlaşan ve sevgi dolu bir dost istiyorsanız Cavalier King Charles Spanieli sizin için doğru tercihlerden birisi olacaktır.

Cavalier King Charles Tarihi

Cavalier King Charles Spaniel, İspanyol köklerinden türetilmiştir. Menşei İngiltere’dir. Oyuncak köpekler, kucak ve ayak ısıtıcı köpeği olarak kısaca bedenleriyle, sıcaklıklarıyla hizmet ettiler. Buna ek olarak, sahiplerinin vücutlarındaki pireleri de topladılar ve avcılıkta yaptılar. Toy Spaniler, yaşadığı aileye hem sevgisiyle hem de farklı özellikleriyle hitap ettikleri için her kesimde popüler hale geldi.

1700’lerde Kral II. Charles, oyuncak Spaniel köpeklerini çok sevmesi ve onlara önem vermesiyle ön plana çıkardı. Bu sevgi öyle bir boyuttaydı ki köpekleriyle ilgilenirken devlet meselelerini görmezden geldiği şeklinde suçlandı. Britanya’yı yönetmekten çok köpeklerini yetiştirmekle ilgileniyor gibi eleştiriler yapıldı. Siyah ve ten rengi oyuncak spaniel çeşidine kendisini adamıştı. Köpekler Kral Charles’le o kadar bağdaştırıldı ki, Kral Charles Spaniels olarak toplumda tanındılar.

Kral Charles öldükten sonra popülerliği azaldı. Onların yerine Pug’lar ve küçük yüzlü, burunlu diğer ırklar öne çıktı. Marlborough Dükü, kral Charles türünün hayranı ve savunucusu olarak bayrağı devraldı. Irk farklı köpeklerle çiftleştirildi ve atalarından farklı görünüme ulaştı. Marlborough Dükü Cav ırkı arasında favorisi olan kırmızı ve beyaz çeşidine “Blenheim” rengi olarak adlandırdı. Bu ad Blenheim Sarayı onuruna bu renkteki köpeklere verildi. Bu köpekler, nesiller boyunca soyluların ve zenginlerin evlerinde yer almada devam etti.

1920’lerde King Charles Spaniel köpeklerin meraklıları, İngiliz malikânelerindeki görkemli salonlarda yer alan portrelerde gördükleri eski tip oyuncak spaniel cinsinin hala var olup olmadığını merak ettiler. Zengin bir Amerikalı olan Roswell Eldridge İngiltere’ye geldiğinde “Eski Dünya tipi Bleinheim Spaniel” üretebilen İngiliz yetiştiricilere para ödülü vereceğini duyurdu. Para ödülü beklentisiyle yetiştiriciler eski tarzı yeniden canlandırmak için çabaladı. Eski tip köpeklerini bir araya getirdiler ve bunu yaparken eski tip köpeklere onlarda ilgi duymaya ve önem vermeye başladılar.

Bu cins muhtemelen Victorya döneminde Puglar ve Japon Çene ile çaprazlandı. Bu çaprazlanma günümüzdeki köpeklerinde oluşumunu etkiledi. Amerika’da İngiliz Oyuncak Spaniel olarak bilinen tanınan köpekler halini aldı. Yeni cins köpekler daha kısa burunlu, kubbeli kafalı hale geldi ve bu cinsler eskiler yerine tercih edilmeye başlandı. Yeni tip oyuncak spaniel, kubbeli kafatasına ve Charles’ın köpeklerinden daha düz bir yüze sahipti. Çok geçmeden bu cins köpekler, eski ırkı unutturmaya ve baskın hale gelmeye başladı. Restorasyon dönemin geleneksel oyuncak spanieli neredeyse zamanla yok oldu.

Sonrasında da bu köpekler Kral Cavalier King’in onuruna “Cavalier King Charles Spaniels” olarak adlandırıldı. Sivri burunlu eski tip köpeklere yeniden duyulan ilgiyle, kısa burunlu cins popülerlik açısından geride kaldı. Cavalier kelimesi, King Charles Spaniel ırkına eklendi. Bu şekilde düz yüzlü olan King Charles Spaniel’den (İngilterede English Toy Spaniel olarak bilinen köpekler) ayırt edilmesini amaçlandı.

Toy spaniel asırlar boyunca kraliyet ailelerine ve soylulara eşlik etmiş ve 1996 yılında AKC, Cavalier King Charles Spaniel ırkını tanımıştır.

Cavalier King Charles Fiziksel Özellikler

Vücut

Cavalier King Charles Spaniel orta uzunluktaki gövdesiyle, orantılı küçük bir köpektir. Bacakları ve ayakları genel olarak vücuduna, boy uzunluğuna göre kısadır. İpeksi tüyleriyle, zarif küçük bedeniyle kendinden emin duruşu olan sevimli bir kucak köpeğidir.

Kafa

Düz kafatası, hafifçe yuvarlatılmış kubbe şekline meyillidir. Kafa büyüklüğü ne çok büyük ne de çok küçüktür, vücuduyla orantılıdır. Kafatasının ortasında standart bir beyaz renk geçişi görülür. Uzun yüzü, belirgin ve biraz sivrilmiş namluya sahiptir. Siyah renkli burnuyla oldukça iyi koku alırlar. Güçlü çenesi, makas ısırığına sahip keskin dişleri vardır.

Kulaklar

Uzun, sarkık ve bol tüylü kulakları vardır. Kafatası düz iken kulakları yüksekte ayarlanır. Kulağındaki yumuşak ve orta uzunluktaki tüyleri uzun ve dalgalıdır. Ancak kıvrık, kıvırcık şekilde değildir. Kulakları dalgalı, uzun tüylere sahipken, bedeni kısa ve biraz daha düz tüylüdür. Başının üst kısmından, çenesinin altını geçecek kadar uzun kulaklarıyla dikkat çekerler.

Gözler

Cavalier çok iri ve belirgin olmayan yuvarlak gözlere sahiptir. Göz kenarlarında siyah, koyu kahverengi çerçeve vardır. Bu bakışlarına derinlik ve ekstra güzellik katmaktadır. Kahverengi gözleri, alnının üzerinden namlusuna ve çenesine doğru inen beyaz bir geçişle birbirinden ayrılır. Gözleri kürk rengiyle uyumlu maskenin içerisindedir ve birbirine mesafesi orantılıdır. Yüzünde bulunan alnından burnuna inen beyazlık standart bir özelliğidir.

Bacaklar ve Ayaklar

Cav ırkının bacakları ve ayakları boylarına ve vücutlarına göre daha kısadır. Bacak ve ayakları, bedenine göre daha kısa olsa da oldukça güçlü, kaslı ve dayanıklıdır. Yürüyüşleri hızlı hareketleri onların hem özgür ve güçlü yanlarını hem de nazik ve zarif yapılarını ortaya çıkarır.

Kuyruk

Kuyruklarını bazen 1/3 oranında kenetlenmiş bazen de doğal halinde görebilirsiniz. Genellikle görülen ve uygun olanı kenetlenmeyen, doğal haline bırakılan uzun tüylü kuyruktur. İpeksi, orta uzunluktaki hafif dalgalı tüyleri kürküyle uyumlu renktedir.

Tüy

Cavalier King Charles Spaniel ipeksi, parlak, orta uzunlukta ve hafif dalgalı olan tüylere sahiptir. Tüyleri kıvırcık, kıvrık kıvrık olmamalıdır. Kulak, göğüs, bacak ve kuyruk bölgesindeki tüyleri büyüdükçe daha da uzamaktadır ve gösterişli tüyleri bu ırka ayrı bir hava katmaktadır. Ayaklarındaki uzun tüyleri bu cinsin ayırt edici bir özelliğidir. Tüylü olmalarına rağmen orta seviyede tüy dökerler.

Renk

Cavalier King Charles Spaniel genellikle de inci beyazı rengin üzerine koyu kestane ya da siyah-kahverengi-beyaz renklerinin dağılmasıyla oluşan kürke sahiptir. Cavalier King Charles Spaniel dört renk üzerinde farklı kombinasyonları olan kürkü vardır. Blenheim (kestane, kırmızı ve beyaz), yakut (zengin maun kırmızısı, koyu kırmızı), üç renkli kürk (göz üzerinde, yanaklarda, kulak içinde ve kuyruğun altında siyah ve beyazın üzerinden ten rengi noktalar) siyah üzerinde ten rengi ( üç renkli olanlar gibi siyah üzerinde ten rengi noktalar) şeklinde renk çeşitleri ve kombinasyonları ile karşımıza çıkar.

Cavalier King Charles Bakımı

Cavalier’in parlak ve ipeksi kürkünün bakımı için haftada 3-4 kez tüylerini taramalı ve fırçalamalısınız. Düzenli yapacağınız tüy bakımı ile hem onların beden sağlığını korumuş olursunuz hem de evde daha az dökülmüş tüy görürsünüz. Bakım yaparken hem köpeğinizin vücuduna masaj yapmış hem de onunla ilgilenerek onu mutlu etmiş olacaksınız.

İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde normal tüy dökmelerinden biraz daha fazla dökülmeler görülebilir. Ancak düzenli fırçalama ve tükettiği besinlere dikkat etmeniz sayesinde dökülmeleri kontrol atına alabilirsiniz. Yoğun dökülmeler yaşadığı zaman, tüylerini kısaltmak istediğiniz de köpeğinizi köpek kuaförlerinde tıraş olmaya götürebilirsiniz. Genel olarak ayaklarındaki tüylü görünüm vurgulanmak için tıraşlandıkları görülür ancak tüylerinin doğal halinde kalmasını tercih etmeniz en doğrusudur.

Dışarı çıkmayı, parklarda bahçelerde oyunlar oynamayı severler. Ancak buna ek olarak da sahibinin yatağında, kanepede yatmakta ona göredir. Bu yüzden haftalık olarak banyo yapmaları gerekebilir. Yoğun tüyleri olduğu için kullanılan banyo ürünlerinin köpeğinize uygun olması önemlidir. Banyo sonrasında iyi kurulanmalı, nemli kalmamalıdır.

Haftalık olarak tırnak, kulak, ağız ve diş bakımı da yapılması gerekir. Kulaklarının kir ve enfeksiyon belirtilerine karşı kontrol edilmesi gerekir. Tırnakları düzenli olarak bakılmalı, uzamasına bağlı olarak ayda 1-2 kez kesim yapılmalıdır. Diş ve ağız sağlığı için de haftada 2-3 kez dişlerini fırçalamalısınız.

Özenle yapacağınız bakımlar ile köpeğinizin bedenini kontrol ederek, olası sağlık sorunlarını erken fark edebilirsiniz. Haftalık rutin kontroller, uygulanan bakımlar ve planlı bir sağlık düzeniyle köpeğiniz daha rahat ve uzun bir yaşam sürecektir.

Cavalier King Charles Beslenme

Cavalier, veterinerlerin ve yetiştiricilerin önerdiği Royal Canin, Proplan, Acana, Hills, N&D, Gimcat, Brit, Purina, Felix, Brit Care gibi markaların küçük ırklara uygun olan yüksek kaliteli köpek mamalarından tüketmelidir. Buna ek olarak evde hazırlanmış yiyecekleri de yiyebilirler. Ancak her ev yemeğini yemeleri uygun değildir. Bu yüzden köpekleri neler yiyip neler yiyemeyeceğini araştırmalı ve veterinerinizle iletişim kurarak bilgisinde köpeğinize ev gıdalarından vermelisiniz.

Cavalier King Charles Spaniel cinsinin günlük beslenme ihtiyacını karşılamak için 1/2 – 1 ölçek yüksek kaliteli küçük ırklara uygun olan kuru mamayı iki öğüne bölerek verebilirsiniz. Bu ölçü, köpeğinizin kilosuna boyuna ve egzersiz seviyesine göre değişiklik gösterebilir. Kilo almaya ve bazı genetik hastalıklara yatkın oldukları için her zaman porsiyon kontrolünde beslenmesi, yediklerinin kaliteli mamalar olması gerekir. Beslenmesiyle ilgili gerekirse veterinerinizle birlikte bir diyet programı da oluşturabilirsiniz.

Cavalier King Charles Egzersiz İhtiyacı

Cavalier ırkı evde takılmayı, koltuklarda pineklemeyi seven ve kucak köpeği olarak yetiştirilmiş olsa da sportif yanı da vardır. Bu yüzden orta düzeyde egzersiz, tempolu yürüyüşler yapmak ve açık havada gezmek de onların sevdikleri aktivitelerdendir. Tüm gün kanepede yatmasına izin vermeyin, gezmek için teşvik edin. Bir süre sonra evden sizden önce çıkmak isteyeceklerdir. Kısa burun yapısına sahip olan türünün sıcak havalarda nefes sorunu yaşaması muhtemeldir. Bu yüzden dışarı çıkacakları zamanlar iyi ayarlamalı ve sıcak havalarda uzun egzersizler yapmamalılar.

Cavalier King Charles Spaniel ırkı gün içerisinde yapacağı 30 dakikalık aktivite ve 1.- 1.5 kilometrelik yürüyüşlerle egzersiz ihtiyacını karşılayacaktır. Oyun oynamayı çok severler, bahçede veya evde oyun oynayarak etkin olurlar ancak bu etkinlikler yürüyüş yapmaması gerektiği anlamına asla gelmez.

Her gün sahibiyle birlikte yürüyüşler yapmalıdır. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak etkin olması sağlanmalıdır. İyi eğitildiği ve egzersiz yaptığı zaman farklı köpek sporlarında da başarılı olduklarını görebilirsiniz.

Koku alma, avlanma ve kovalama huyları sebebiyle dışarı çıktığında her zaman tasma takmalısınız. Takip etmek istedikleri bir koku ya da canlı görürse peşine takılması ve sizin komutunuza cevap verememesi mümkündür. Bunun için lideri olarak her zaman hâkimiyetin sizde olması önemlidir. Ev köpekleri oldukları için sokak hayatına uyum sağlamaları zordur, o yüzden dışarıda iken onlara ekstra dikkat etmelisiniz.

Bahçeli bir eviniz varsa yüksek çitlerle güvenlik önlemlerini aldığınız ortamda, gözetiminiz altında serbest bırakabilirsiniz. Küçük bahçeli ortam da onların egzersizlerini yapması için yeterli alandır.  Günlük olarak dışarı çıkarmaz, onunla oynamaz ve enerjilerini atmalarına olanak sağlamazsanız olumsuz davranışlar sergileyebilirler.

Cavalier King Charles Eğitimi

Cavalier King Charles oldukça zeki, eğitime, eğitilmeye açık ve sahibini memnun etmeye hevesli bir köpektir. Tatlı, nazik ve sevgi dolu halleri yavruluk döneminde alacağı eğitimler ile desteklenmelidir. Öncelikle 8 haftalık olduğunda eğitim süreci başlamalı ve temel itaat eğitimi almalıdırlar. Cavalier kurallar belirlenmeden, serbest şekilde büyüdüğünde şımarık ve başına buyruk olabilir. Buna izin vermemek için onu eğitmeli, çok severek ve korumacı davranarak şımartmamalısınız.

İyi bir lider olursanız, köpeğinize övgüyle, sabırla ve ödül mamasıyla olumlu pekiştirme yöntemlerini uygulayarak yaklaşırsanız, eğitimlerden daha çabuk ve iyi sonuçlar alırsınız. Erken aşamada eğitilen ve sosyalleşen Cavalier köpeğinin, görgü kurallarını öğrenmesi, insanlar ve diğer hayvanlarla iletişim kurması daha kolay gelişecektir. Nazik, sevimli yanlarıyla tüm insanlara karşı sevgi dolu yaklaşırlar. Arkadaş canlısı olan bu ırk, yabancı insanlar ve çocuklarla oldukça iyi anlaşır.

Kucak köpeği olarak ün kazansalar da atalarının av köpeği olduğu bilinmektedir. Bu yüzden av köpeği olarak da eğitilmeleri mümkündür. Çok iyi görme ve koklama yetenekleri vardır. Isırma ve havlamaya eğilimleri yoktur bu sebeple eğitimlerinde bu konular sahibini zorlamaz. Ancak fazla sabırsız bir yanı vardır. İlgileri çabuk dağılabilir ve sıkılabilirler. O yüzden eğitimlerde ilgilerini canlı tutmalı, sıradan ve sıkıcı eğitim yöntemlerini kullanmamalısınız.

Sabihiyle iyi bir ritim yakaladığında, iyi eğitildiğinde Cavalierlerin itaat, ralli ve çeviklik dahil olmak üzere bir çok köpek sporunda başara elde ettiklerini görebilirsiniz. Tatlı, sıcakkanlı yaklaşımları ile harika bir terapi köpeği de olabilirler.

Cavalier King Charles Sağlığı ve kronik hastalıkları

Cavaliers genel olarak sağlıklı bir ırktır. Sadece eğilimli olduğu birkaç sağlık sorunu vardır. Bu sorunların neler olduğunu, belirtilerini ve belirtiler görüldüğünde yapılacakları bilmek önemlidir.

En çok görülen genetik rahatsızlıkları; göz sorunları (retina problemleri, Siringomiyeli, kiraz gözü, katarakt dahil), patella lüksü, sırt sorunları, kalça displazisi, orta kulak enfeksiyonları, işitme sorunları, mitral kapak kalp hastalığı ve siringomiyeli adı verilen nörolojik sağlık problemleri görülebilir. Cavaliers, tüm bu sağlık sorunları için sorumlu yetiştiriciler tarafından üreme stokları taranmalıdır. Köpek sahiplenirken, köpeğinizin ebeveynlerinin/atalarınn tıbbı geçmişini ve sağlık durumlarını bilmelisiniz. Bu şekilde kendi köpeğinizin de sağlığı hakkında fikir sahibi olursunuz.

Genetik sorunların yanında beslenmesine ve egzersiz düzenine gösterilmeyen önemde onları sağlığını olumsuz etkiler. O yüzden köpeğinize egzersiz yaptırmalısınız. Köpeğinizi kaliteli, yüksek besin değeri içeren ve küçük ırklara uygun olan mamalarla beslemelisiniz. Beslenmelerinde, kilo alma ihtimalini azaltmak için porsiyon kontrolü yapmalısınız. Düzenlediğiniz egzersiz programıyla da boy, kilo arasındaki oranı korumaya özen göstermelisiniz.

Cavalier King Charles Spaniel ırkının genel olarak sağlık sorunlarının neler olduğunu bilmeniz onların daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için önemlidir. Haftalık, aylık yaptığınız bakım ve kontrollerinizde gerekli gördüğünüz soru ve sorunlarınızı veterinerinize danışmalısınız. Veteriner tarafından köpeğinizin sağlık takibinin yapılması, sağlıklı bir yaşam sürmeleri için gereklidir.

Ulusal Irk Kulübünden Önerilen Sağlık Testleri:

  • Kalça Değerlendirmesi
  • Patella Değerlendirmesi
  • Kalp Muayenesi
  • Göz Doktoru Değerlendirmesi

Cavalier King Charles Yavru fiyatları 2023

2023 Cavalier King Charles ortalama yavru fiyatları 4,500 TL ile 8,500 TL aralığında değişkenlik göstermektedir. Spanier cinsi olan bu köpekler Cocker Spaniel cinsine göre biraz daha küçüktür ve yüzleri basıktır. Pekinese ile Cocker kırmasını andırır ve İngilizlerin yetiştirdiği bir cinstir. Şirin bir Yavrusu olan ve Ülkemizde nadir bulunan bu cins; uygun fiyatları ile satılıktır. İnsanlara karşı olan arkadaşlığı son derece yüksek seviyededir. Son derece kolay eğitilebilen bir cinstir. Dişi, erkek sahibinden ücretsiz yada Pet Shop’tan satılık yavru siyah beyaz, koyu kestane, bronz (ruby kestane, tricolor) renkleri çeşitleri ilanları görmek fiyat nedir ve ortalama fiyat aralığı ne kadar , ne kadar ve kaç tl, kaç lira bilgisi için ve sahiplendirme için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

https://patinolsun.com/