Kedi kategorisinde 297 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Satılık Kediler

Canlılar özelliklerine göre 3 gurupta yani insan, bitkiler ve hayvanlar olarak değerlendirirler. Bu gurup içerisinde yer alan hayvanlar kendi içlerinde çok çeşitlidirler. Çeşitliliği fazla olan hayvanlar arasında kediler, insana yakın olan bir kaç hayvan türünden biri olup, evcil olan bu kediler kendi arasında guruplara ayrılır. Kediler evde, bahçede, sokakta uysal olmalarından dolayı çok sevilir bu huyları sebebiyle sahiplenilmek istenir.

Dünyanın Her Yerinden Sitemizde dünya genelinde bulunan 57 kedi ırkına sahip pek çok kedi ilanı ve satışı yapılır. Şayet kedi alma niyetinde iseniz sitemizde aradığınız kedi ırkını bulmanız muhtemel. Kedi alacağınız zaman genel özelliklerini bilmek gerekir. Beslenme, eğitim, bakım ve ne amaçla kedi alınacağı önemlidir. Kedi satın alınacağı zaman kedilerin ömrü ortalama 16 yıl olduğu için kedi yavrusu almanız daha uygun olur. Böylelikle kedinizle uzun süre birlikte yaşama imkanınız olur.

Satılık Yavru Kedi

Satılık kedilerimiz son derece sağlıklı rutin kontrolleri yapılmış, tırnak ve tüy kesimleri, kulak temizliği aylık olarak yapılmakta herhangi bir hastalık taşımamaktadır. Satın alınması uygun görülen bir kedi sitemiz tarafından her türlü destek ile birlikte satılır. Satın alınacak kedi fiyatları gayet uygundur. Beğendiğiniz ve almayı düşündüğünüz kedi cinsini kedi cinsleri arasından seçerek sitemiz aracılığı ile alabilirsiniz.

Kedi Sahiplenme

Sitemize göz gezdirmeniz halinde kedi cinsleri, kedi beslemenin faydaları, kedi bakımı, hangi amaçla alınacağı gibi kısa bilgilere yer verilmektedir. Kediler hakkında genel bilinmesi gerekenler arasında kedilerin yaşam alanlarının geniş olması, insanlarla aynı yerlerde dolaşabilmesi beslenme konusunda sorunlu olmaması ve saldırgan tutumlu olmamalarından dolayı etrafımızda çokça kedi ile karşılaşırız.
Kış gecelerinde evlerin neşesi, kapı ve kilerlerde farenin korkulu rüyası gibi nedenlerle kedi beslemek hemen hemen her kültürde vardır. Kedilerin en sevdiği alanlar kasap önleri, lokantalar, piknikçilerin yoğun olduğu ve mangal yaptığı alanlardır.

Seçiminiz Doğrultusunda Sitemizde iki gözü farklı renkli meşhur van kedisi, tekir, siyam kedisi, scottish fold, british shorthair ve yavru kediler alıcılarını beklemektedir. Tek bir gebelik ile pek çok kedi yavrusu doğurma özelliğine sahip kediler hızlı çoğalırlar. Çizgi filmlere, filmlere konu olmuş pek çok kedi karakteri vardır ki çocuklar bu sebeple bir ev kedisi sahibi olmayı çok isterler. Sitemizde hem çocuklara hem de büyüklere uygun hediye olabilecek kedi seçenekleri ile doludur.                

Kedi Cinsleri

Kediler, bazı cinsleri dışında fazla büyümeyen ve insanların kucağına sağacak boyutlarda bulunuyor. Ayrıca evde bulunan haşereleri yemesi ile ev hayvanı olarak nitelendirilmektedir. Hem uysal hem de boyut olarak küçük olması tercih edilmesinin önemli sebepleri arasında yer almaktadır. Refleksleri güçlü olan kediler hızlı ve atik olmaları ile biliniyor. Kedi türleri oldukça fazla olup kendi içinde cinsleri bulunmaktadır. Günümüzde karakteristik ve fiziksel olarak özellikleri ile ön plana çıkan kedi cinsleri şunlardır.

Kediler oldukça çeşitli hayvanlar arasında yer alıp dünya üzerinde yaklaşık olarak 50 kedi ırkı bulunuyor. Yaşadığımız evreni paylaştığımız ev dostu sevimli patiler şaşırtıcı ve zevkli tavırları insanları etkilemeye devam ediyor.

Büyümeyen Kedi Cinsleri

Kediler ev yaşamına uyum göstermesi ve sevilmesi nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih evcil hayvanlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda insanlara huzur veren ve ev ortamına çok kolay uyum gösteren kedi cinsleri bulunuyor. Her kedi türünün diğerlerinden farklı güzel ve özel özellikleri bulunmaktadır. En küçük kedi cinsleri neredeyse diğer kedilerin yarısı kadar olmaktadır.

Büyümeyen kediler olarak bilinen küçük kediler sevimli yapıları bulunuyor. Diğer kedilerde olduğu bu kedi türlerinde bazen sağlık problemleri ortaya çıkabiliyor. En önemli büyümeyen kedi cinsleri İran kedisi, British Shorthair, Chinchilla, Maine Coon, Scottish Fold, Amerikan Shorthair, Exotic Shorthair, Birman kedisi, Van kedisi ve Tiffanie cinsleridir.

Büyümeyen kedi cinsleri kategorisinde on tane kedi türü bulunuyor. Çeşitli özelliklere sahip bu kedi cinsleri aynı zamanda uysal kediler olarak da biliniyor. Türkiye, Avrupa ve dünyanın birçok yerinde bu kedi cinsleri bulunuyor. Genel görüntüleri nedeniyle oldukça sevimli olan bu kediler insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir.

Tüy Dökmeyen Kedi Cinsleri

Kedileri pek çok insan sevdiği gibi kendilerine yaklaştığında kalplerin ısındığını hisseder. Ancak bazen kedilerin tüyleri uğraşmak zor olabiliyor. Kedilere karşı alerjisi olanların kedilere sahip olması zorlaşabiliyor. Bundan dolayı kişiler tüysüz olanlara yöneldiklerini görüyoruz. Tüyü dökülmeyen kedi türleri Sphynx veya Sfenks olarak biliniyor. Aslında bu kedi ırkların tüyleri vardır ancak oldukça az sayıda olması tüy dökülmesi de az olmaktadır.

Kedilerin Temel Özellikleri

Hayatımızın özel dostları olan kedilerin birçok özellikleri bulunuyor. Kediler asil ve mantıklı bir kişiliğe sahip olup duyarlı ve akılcı sezgileri bulunmaktadır. Meraklı davranışları ve hayata pozitif davranışları nedeniyle herkes tarafından sevilmektedir. Kediler uyumayı çok sevdikleri için günde yaklaşık 16 saat uyumaktadır. Kediler insanlara göre karanlıkta yedi kat daha iyi bir görme kapasitesine sahiptir. Kedilerin köprücük kemikleri olmadığından dolayı kafasını geçebildiği her yerden geçme durumları vardır. Kedileri hayatlarının üçte birini kendilerini yalamak ve tımarlamak geçiriyor.

Kedilerin Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Doğal ortamlarda yaşayan kediler avladıkları hayvanlarla ve haşerelerle beslenmektedir. Ancak evcilleşen kediler dış ortamlarda avlanma konusunda zorluklar yaşayabilir. Bundan dolayı evcil kedilerin dışarıya bırakılması doğru bir davranış olmamaktadır. Kediler evcilleşerek daha güzel bir hal almaktadır. Ancak doğaları gereği kediler hiç bir zaman avlanma yeteneklerine kaybetmezler. Ev ortamında yaşayan kediler mama ve diğer ürünler beslenmektedir. Evcil kediler ev yemeklerine ve kendilerine göre özel olarak üretilen mamalara alışmış durumdalar.

Satılık Kedi Türleri

Web sayfasında yer alan satılık kedi kategorisi insanların istedikleri türlerdeki kediye ulaşmalarını sağlar. Yapılan filtrelemeler sayesinde aranan kriterlere uygun kedilerin kolayca bulunması mümkün olabilir. Satılık kedi kategorisinde kişilerin bulabilecekleri kedi türleri şunlardan oluşur;

 • Tekir
 • İran Kedisi
 • Siyam Kedisi
 • Scottish Fold
 • Ankara Kedisi
 • Sfenks
 • Exotic Shorthair
 • Van Kedisi
 • Maine Coon
 • Chinchilla
 • British Shorthair

Bu kedi türleri kedi sahiplerinin satışa sundukları kedilerin tür olarak farklılık göstermesine göre değişebilir. Bunun için kişilerin akıllarında bir tür varsa kategoride onu araştırması veya karşılaştırma yapması gerekir.

Satılık Kedilerin Bakımı

Web sayfasından alınabilecek kedilerin pek çoğunun bakımı benzerlik gösterir. Bu nedenle kedi sahiplenmeyi arzu eden kişilerin en azından kedilere dair genel bakım özelliklerini bilmeleri gerekir.

Kediler için en önemli bakım tüy bakımıdır. Kedi türüne göre ince, kıvırcık, kalın ve katmanlı tüy yapısına sahip kedilerle karşılaşılabilir. Bu durumda kedilerin tüylerinin bakımı için öncelikle haftada 1, günde 1 veya haftada 2-3 kere tüylerinin taranmasına özen göstermek gerekir. Bu sayede kedilerin tüylerinin sağlıklı olması ve ev içerisinde tüy dökülme sorunun yaşanması önlenebilir.

Kedi bakımının ikinci aşaması ise göz bakımıdır. Kedilerin göz çevrelerinde tüylerin olması ve kedilerin hareketli olmaları gözlerine yabancı cisimlerin girmesine neden olabilir. Aynı şekilde gözyaşı kaynaklı çapaklanma olabilir. Bu durumda kedilerin rahat görmesi ve göz sağlığının bozulmaması için gözlerinin nemli bir bez kullanılarak temizlenmesi gerekir. Gözler yanı sıra kulak bakımlarını kedileri sahiplenen kişilerin yapması gerekir. Kulak bakımının haftada 1 veya 2 kere yapılması gerekir. Aksi takdirde duyma sorunları yaşanabilir. Kulak temizliği yaparken kulak çubuğu yerine bez veya pamuk kullanılmalıdır.

Tüy, göz ve kulak temizliğine dikkat edebileceğinizden emin olarak kedi sahiplenme işini sonuca bağlayabilirsiniz. Bu konuda unutmamanız gereken kedilerin bakımına ve beslenmenize vereceğiniz önem ve dikkatle kedilerin sağlıklı olmalarına yardımcı olabileceğinizdir.

Satılık Yavru Kedi 2023

Satılık yavru kediler insanların en fazla tercih ettiği kedilerdir. Bu kedilerin küçük olmaları eğitimlerinin kişiler tarafından yapılmasını kolaylaştırır. Bu sayede kişiler eğitebilecekleri bir kedi sahiplenerek istedikleri gibi yetiştirebilirler. Ayrıca yavru kedilerin bakımı yetişkin kedilere göre daha kolaydır. Bakım, temizlik ve beslenme konusunda daha az zaman ayırmaları mümkündür.

Satılık yavru kediler sevimli görünüşe sahiptirler. Bu da kediler sayesinde insanların mutlu olmalarını sağlar. Ayrıca yavru kedi sahiplenmek kedilerin sahipleri ile daha uzun süre yaşama imkanı tanır. Satılık kedi kategorisini incelerken yavru kedi cinslerini bulabilir ve seçiminizi yavru kedilerden yana yapabilirsiniz.

Satılık Kedi Fiyatları 2023

2023 Kedi fiyatları kedinin cinsi , rengi , kulak yapısı, cinsiyeti, seceresi, sağlık durumu ve yaşına göre değişiklik gösterebilir.

Cins kedilerin fiyatlarının belirli aralıkları vardır. Bu yazı sadece okurları bilgilendirmek adına, satın alma sahiplen düşüncesini destekleyerek hazırlanmıştır.Ayni zamanda ayni cins içinde dahi renk boy cinsiyet gibi faktörler köpek fiyatlarını etkileyen unsurlardır.

Cins Kedilerin Fiyatları Nedir 2023 ?

2023 Cins kedilerin fiyatları türüne , safkan olmasına .cinsiyetine ve rengine göre değişmektedir. Yazımızın devamında Scottish, Brittish, İran , Chincilla, Sfenks, Bengal gibi popüler ve sevimli cins kedilerin fiyatları yer almaktadır. 

Dünyanın En Pahallı Kedi ırkları 2023

Dünyanın en pahallı kedi ırkları ; Bengal kedisi, Scottish Fold, Sfenks kedisi (Sphynx), Mavi Rus Kedisi, British Shorthair ve Munchkin dir.

Bengal Kedisi

Bengal kedileri güzel, zeki ve vahşi görünümlü kedilerdir. Bu melez kedi cinsi, kalıpları ve kişilikleri nedeniyle popülaritesini artırıyor ve büyük bir ev kedisi ile yaklaşık aynı boyutta kalıyor. Bir Asya leopar kedisi Abyssinian, Mısır mau veya Amerikan shorthair gibi evcil bir ev kedisiyle üretilerek geliştirildi.

Bengal kedisi kaç TL?

2023 Bengal yavru kedi fiyatı ortalama 2000 TL - 6000 TL fiyatları arasında değişim göstermektedir.

Brittish Shorthair

British Shorthair, Büyük Britanya kökenli bir kedi ırkıdır. En yaygın renk olarak "British Blue" ve bakır renkte gözlerdir.

Tüyleri kısa ve kalındır, yüzleri toparlaktır. Göz yapısı yuvarlak ve iridir. Kilolu ve yumuşak bir görüntüye sahip de olsalar bacakları ve patileri kaslı ve güçlü, omuzları geniş ve kuvvetlidir. En yaygın renk mavi (gri) de olsa bilinen bütün kedi renk ve desenlerine sahip olabilir. Mavi rengin çok tercih edilmesi dolayısıyla bu kedilere "British Blues" denilmektedir. Genellikle altın sarısı – bakır arasında bir göz rengi görülür.

Scottish Fold cinsi kediyle çok benzerler. Farkları; kulaklarının dik olması ve yüzlerinin profilden daha uzun olmasıdır.

Arkadaş canlısı bir karaktere sahiplerdir. Huy olarak Scottish Fold cinsi kedilerden daha enerjik ve hareketlilerdir.

British Shorthair kaç TL?

2023 British Shorthair yavru kedi fiyatı ortalama  1500 TL - 4000 TL fiyatları arasında değişim göstermektedir.

Scottish Fold

Scottish Fold, kulakları kıvrık bir kedi ırkıdır. Genellikle gri tonlarında olan Scottish Fold, 1961 yılında İskoçya'da William Ross adındaki bir çiftçi tarafından fark edilmiştir. 1966 yılında kulak kıkırdağındaki bir mutasyon sebebiyle küçük ve içe doğru kıvrık kulak yapısı ile ünlenmiş olup GCCF (Governig Gouncil of the Funcy) tarafından kayıt altına alınmıştır. CFA (Cat Fanciers Association) tarafından, 1978 yılında şampiyonluk kazanmış olan Scottish Fold, en sevilen ve bakılan ırklar arasında yerini almıştır. 1980 yılından beri de ayrı bir kedi ırkı olarak kabul edilmiş

Scottish Fold kaç TL?

2023 Scottish Fold yavru kedi fiyatı ortalama  1500 TL - 4000 TL fiyatları arasında değişim göstermektedir.

Sfenks Sphynx kedisi

Sphynx,Dünyadaki birkaç tüysüz kedi cinsinden biridir. Kökeni Kanada'dır. Görüntüsünün aksine yumuşak huylu, sahibine bağlı ve cana yakın bir türdür. Ömürleri 8 ile 14 yıl arasındadır. Düzenli olarak banyo yaptırılmalıdır.Tüyleri olmadığından soğuğa karşı dayanıksızdır. Bulunduğu ortam sıcak olmalıdır, bunun yanı sıra giysiler giydirerek de bu denge sağlanabilir.

Sphynx kaç TL?

2023 Sphynx yavru kedi fiyatı ortalama  3000 TL - 6000 TL fiyatları arasında değişim göstermektedir.

Mavi Rus Kedisi Russian Blue

Mavi Rus kedisi (İngilizce adıyla "Russian Blue"), kısa tüylü, maviye çalan gümüş renkli bir kedi ırkıdır. Ağırlıkları ortalama 3–5 kg arasında, uzunlukları ortalama 60 cm civarındadır.Göz renkleri yeşil, mavi veya sarıdır.Kısa tüylü ve maviye çalan gümüş renkli bir kedi ırkıdır. Vücutları 2 kat tüy ile kaplıdır.Ömürleri yaklaşık 12-15 yıldır ama dayanıklı oldukları için iyi bir bakım gören Mavi Rus kedileri 25 yıla kadar yaşar. Bu özelliği ile dünyanın en sağlıklı ve en uzun ömürlü kedileri arasına girer.

Mavi Rus Kedisi Russian Blue TL?

2023 Mavi Rus Kedisi Russian Blue kedi fiyatı ortalama  1500 TL - 3000 TL fiyatları arasında değişim göstermektedir.

Kedi İsimleri

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V X Y Z

Diğer Kedi İlanları için 

https://kopekyavrusu.com/17844/kedi-cinsleri sitesine bakabilirsiniz.

https://patinolsun.com/